UWAGA! Oddając Smartfon na gwarancję stracisz swoje dane.

Jak zabezpieczyć swoje dane przed oddaniem urządzenia na gwarancję?

Większość z nas prędzej czy później będzie zmuszona oddać swój smartfon, tablet czy laptop na gwarancję.

Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że oddając swoje urządzenie do autoryzowanego serwisu producenta, stracimy wszystkie zapisane na nim dane (filmy, zdjęcia, kontakty, itp.).

Poniżej wyjaśnię Ci, dlaczego serwisy gwarancyjne usuwają dane, jak zabezpieczyć swoje dane przed oddaniem telefonu na gwarancję oraz na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Dlaczego Serwisy Usuwają Dane?

Usunięcie danych jest standardowym procederem w serwisach gwarancyjnych. Głównymi powodami są:

  • Ochrona prywatności klienta,
  • Przepisy prawne związane z ochroną danych osobowych,
  • Konieczność resetowania urządzenia do ustawień fabrycznych, aby zidentyfikować i naprawić problem.

Jak zabezpieczyć swoje dane przed oddaniem urządzenia na gwarancję?

Kopia Zapasowa

Jeśli Twoje urządzenie uruchamia się i masz dostęp do danych, to wykonaj kopię danych na dysk w laptopie czy PC. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zapytaj naszego pomocnika: Wirtualny Kolega Informatyk postara się pomóc.

Chmura

Przechowywanie danych w chmurze to kolejna opcja, która automatyzuje proces zabezpieczania danych. W iPhone iCloud sprawdzi się idealnie, a w smartfonach z Androidem np. Google Drive, Xiaomi Cloud, Samsung Cloud, Huawei Mobile Cloud itd.

W laptopach czy PC np. iCloud, Google Drive, OneDrive, Dropbox.

Usługi Profesjonalne

Korzystanie z profesjonalnych usług do zabezpieczania danych to najpewniejsza opcja. Masz pewność, że backup Twoich danych zostanie wykonany prawidłowo i następnie przetestowany. Dane zabezpieczymy w taki sposób, abyś mógł je odtworzyć w niezmienionej postaci na innym urządzeniu.

Na Co Zwrócić Uwagę?

Przed oddaniem smartfona na gwarancję, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Sprawdź warunki gwarancji, zrozum, dlaczego dane są usuwane, i upewnij się, że masz aktualną kopię zapasową swoich danych. Jeśli nie jesteś pewien, jak zabezpieczyć swoje dane, rozważ skorzystanie z profesjonalnych usług firm takich jak np.: Enter serwis z Gdańska

Podsumowanie

Otrzymujemy setki zapytań rocznie, czy jesteśmy w stanie odzyskać dane po formacie, po wizycie w serwisie gwarancyjnym. W przypadku smartfonów odpowiedź zawsze brzmi NIE. Dlaczego? Przeczytasz o tym tutaj: Odzyskiwanie danych po przywróceniu smartfona do ustawień fabrycznych


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Jesteśmy profesjonalnym laboratorium odzyskiwania danych.

Nasze motto brzmi: “Jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu”

Gdańsk

ul.Dragana 16H/1 80-807 Gdańsk

664 725 410
kontakt@enter-recovery.pl